وبلاگ

ph آب چیست؟

PH آب چیست؟ میزان PH مواد غذایی مختلف چقدر است؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

PH  آب

pH آب چیست؟ PH یکی از مهم ترین خواص فیزیکی و شیمیایی آب می باشد, زیرا که بیشتر روش های تصفیه آب , به PH آن بستگی دارد.

در شیمی ، pH اندازه گیری غلظت یون های هیدروژن در محلول پایه آب است. PH پایین به این معنی است که یون های هیدروژن بیشتری در مایع وجود دارد ، در حالی که pH بالاتر نشان دهنده یون های هیدروژن کمتر در مایع است.

به زبان ساده ، PH مقیاسی از 1 تا 14 است که میزان اسیدیته یا قلیایی بودن یک مایع را اندازه گیری می کند. در وسط مقیاس آب مقطر خالص قرار دارد ، با pH خنثی 7. هر چیزی که دارای pH کمتر از 7 باشد ، یک اسید است و هر چیزی با pH بالاتر از 7 ، قلیایی یا باز باشد.

برای استفاده از نمونه های روزمره ، سرکه بسیار اسیدی است و PH آن در حدود 2 است. برعکس ، سفید کننده بسیار قلیایی است و PH آن در حدود 13.5 است.

جدول تعیین میزان ph برای مواد غذایی مختلف
جدول تعیین میزان ph برای مواد غذایی مختلف

نکته مهم ، این مقیاس فقط برای مایعات پایه آب اعمال می شود.

به عنوان مثال ، آب سخت اصطلاح رایج برای آب حاوی مواد معدنی زیادی است. این مواد معدنی آب را بسیار قلیایی می کنند. با عبور آب از لوله ها و ماشین آلاتی که از آب استفاده می کنند ، مانند ماشین ظرفشویی یا دوش ، این مواد معدنی هم به لوله ها و هم به یکدیگر می چسبند و منجر به تجمع مواد معدنی می شوند.

تجمع مواد معدنی می تواند مسائل مختلفی را در مورد آب در خانه ایجاد کند ، از جمله اینکه مواد شوینده و صابون را کم اثر می کند. همچنین می تواند منجر به کاهش فشار آب یا حتی انسداد شود.

از طرف دیگر ، آب با pH پایین ممکن است باعث خوردگی لوله های فلزی و استخراج یون های فلزی در آب شود ، نوشیدن یا استفاده در خانه مضر است.

مقیاس اندازه گیری PH

به طور کلی PH در مقیاس 0 تا 14 اندازه گیری می شود.

  • PH کوچکتر از 7 اسیدی است. PH < 7 اسیدی
  • PH در عدد 7 خنثی یا متعادل است. PH =7 خنثی
  • PH بزرگتر از7 قلیایی است. PH > 7 قلیایی

اسیدیته

اسیدیته آب به صورت ظرفیت کمی آب, در خنثی نمودن یک باز قوی تعریف می شود. آب اسیدی نوعی آب است که مقدار PH آن کمتر از 7 باشد. این خاصیت غالبا توسط CO2 اتمسفر حل شده در آّب و تولید اسید کربنیک که یک اسید ضعیف است, ایجاد می گردد. اسید های آلی حاصل از تجزیه گیاهان نیز می توانند اسیدیته آب را ایجاد کنند. آبی که در پایان عمل تصفیه به دست می آید نباید خاصیت خورندگی داشته باشد.

قلیاییت

قلیاییت عبارت است از ظرفیت آب جهت خنثی کردن اسیدها. در بیشتر موارد قلیاییت در اثر وجود یون های کربنات, بیکربنات و هیدروکسید بوجود می آید.
قلیاییت آب معیاری از ظرفیت کمی آن در خنثی نمودن اسیدهاست. خنثی شدن آب به معنی رسیدن PH آب به حدود 5/4 است.

PH چیست ؟

مقدار PH آب آشامیدنی چقدر باید باشد؟

بازه طبیعی پی اچ آب آشامیدنی، در سیستم های آب سطحی بین 6.5 تا 8.5 و برای سیستم های آب زیرزمینی 6 تا 5.5 است.

pH آب خالص (H20) در دمای 25 درجه سانتیگراد 7 است ، اما هنگامی که در معرض دی اکسید کربن موجود در جو قرار بگیرید این تعادل منجرمی شود که PH حدودا 5.2 شود. به دلیل ارتباط پی اچ با گازهای جوی و دما ، اکیداً توصیه می شود که آب در اسرع وقت آزمایش شود.

به طور کلی آب اسیدی خاصیت خوردنگی دارد، یعنی این آب می تواند یونهای فلزی مانند آهن ، منگنز ، مس ، سرب و روی را از لوله های آب در خود حل کند. در نتیجه چنین آبی دارای سطح وسیعی از فلزات سمی می شود.

روش اصلی برای درمان مشکل آب با پی اچ کم، استفاده از دستگاه خنثی کننده است. خنثی کننده ها برای جلوگیری از واکنش آب با لوله کشی خانه  استفاده می شود. یک ماده شیمیایی خنثی کننده خاکستر سودا است. خنثی سازی با خاکستر سودا باعث افزایش میزان سدیم آب می شود.

آبی که پی اچ آن بالاتر از 8.5 باشد، آب سخت است.آب سخت خطر سلامتی ندارد ، اما می تواند مشکلات زیبایی ایجاد کند. این مشکلات عبارتند از:

  • تشکیل رسوب بر روی لوله ها و وسایل باعث کاهش فشار آب و قطر داخلی لوله کشی می شود.
  • تشکیل رسوب روی ظروف و حوضچه های لباسشویی ؛
  • مشکل در کف سازی صابون ها و شوینده ها و تشکیل رسوبات نامحلول روی لباس و غیره.
مزایا و معایب قلیایی و اسیدی
مزایا و معایب قلیایی و اسیدی

خطرات و فواید اسید در برابر قلیایی

نوشیدن آب و سایر نوشیدنیهای حاوی آب با pH متفاوت ممکن است در چند فاکتور مختلف سلامتی نقش داشته باشد.

آب قلیایی و سایر محصولات قلیایی در سال های اخیر محبوبیت پیدا کرده اند و به یک روند جدید سلامتی تبدیل شده اند. به گفته طرفداران نوشیدنی های قلیایی ، محیط های اسیدی در بدن باعث چندین بیماری مزمن می شود ، که به گفته آنها نمی توانند در یک محیط قلیایی ادامه داشته باشند.

تفکر در مورد این امر این است که نوشیدن آب قلیایی به بدن کمک می کند تا قلیایی شود ، که تعدادی از بیماری ها از جمله سرطان را درمان می کند.

با این حال ، شواهد کمی برای حمایت از این ادعاها وجود دارد. در حالی که نوشیدن آب قلیایی ممکن است به طور موقت بر PH دهان یا ادرار تأثیر بگذارد ، اما هیچ اثبات علمی وجود ندارد که PH کلی بدن را تغییر دهد.

بدن به شدت سطح pH خود را تنظیم می کند. تغییر در PH داخلی بدن ، مانند pH خون ، می تواند به معنی مشکلات جدی در اندام ها و بافت ها باشد. بنابراین ، اگر امکان تغییر pH بدن با استفاده از غذا و نوشیدنی وجود داشت ، انجام این کار خطرناک است.

با این حال ، هنوز هم ممکن است آب قلیایی برای برخی از افراد مفید باشد. به طور کلی ، آب قلیایی تمایل به قلیایی بودن دارد زیرا در آن مواد معدنی و الکترولیت وجود دارد. به همین دلیل ، نوشیدن این آب پس از تمرین یا در زمان بیماری ممکن است به متعادل نگه داشتن مواد معدنی و الکترولیت ها کمک کرده و از کمبود آب بدن جلوگیری کند.

علاوه بر این ، یافته های یک مطالعه کوچکتر منبع معتبر نشان می دهد که افراد مبتلا به بیماری ریفلاکس اسید ممکن است از نوشیدن آب قلیایی با pH 8.8 بهره مند شوند. محققان دریافتند که به نظر می رسد آب قلیایی به طور دائمی آنزیمی را که در سوزش معده نقش دارد غیرفعال می کند ، که ممکن است علائم را کاهش دهد.

محققان همچنین دریافته اند که نوشیدن آب با PH بین 8.5-10 ممکن است برای افراد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر (IBS) هستند، مفید باشد که علائم اصلی آن اسهال است.

اندازه گیری ph با دستگاه
اندازه گیری ph با دستگاه

جمع بندی 

PH آب برای آشامیدن یا استفاده در خانه بسیار مهم است. آبی که بیش از حد قلیایی یا اسیدی باشد می تواند به لوله ها و وسایل آسیب برساند و نوشیدن آن به طور کلی ناسالم است.

آب به طور طبیعی در مقیاس pH بین 6.5 تا 8.5 متغیر است و این طبیعی است. آبی که بیش از حد این مقیاس باشد ، ممکن است برای نوشیدن بی خطر باشد.

برخی از افراد ممکن است نوشیدن آب قلیایی با pH بالاتر از 8.5 مفید باشد. این افراد شامل افرادی هستند که بیماری گوارشی دارند ، مانند IBS. با این حال ، قبل از اینکه کارشناسان اظهارات گسترده ای در مورد مزایای احتمالی آب قلیایی ارائه دهند ، مطالعات بزرگتر و با کیفیت بالاتر باید از این ادعاها پشتیبانی کنند.

منبع: medicalnewstoday.com[/vc_column_text][vc_column_text]

سوالات متداول

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”PH آب آشامیدنی چقدر است؟”]به طور معمول pH آب آشامیدنی در محدوده 6.5-8.5 قرار دارد.[/vc_toggle][vc_toggle title=”چرا pH آب مهم است؟”]اهمیت pH آب این است که بدن شما متعادل باشد و فرآیندهای متابولیکی را تنظیم کند. رژیم غذایی با اسیدیته بالا منجر به افزایش وزن، پاسخ ایمنی کندتر و حساسیت به بیماری می شود، در حالی که رژیم بیش از حد قلیایی منجر به عدم توانایی در متابولیسم مواد مغذی اصلی می شود.[/vc_toggle][vc_toggle title=”PH بالا چه ضرری برای انسان دارد؟”]قرار گرفتن در معرض pH بالا منجر به تحریک چشم، پوست و غشاهای مخاطی می شود. سوزش چشم و تشدید اختلالات پوستی با مقادیر pH بیشتر از 11 همراه بوده است.[/vc_toggle][vc_toggle title=”PH بدن ما چقدر است؟”]محدوده PH بدن ما در بازه 7.35 تا 7.45 قرار دارد[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row]

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: