وبلاگ

فواید از بین بردن سختی آب

7 فایده از بین بردن سختی آب

آبی که برای اهداف روزانه خود از آن استفاده می کنیم حاوی مواد معدنی مانند کلسیم و منیزیم  است. وقتی سطح این مواد معدنی افزایش یابد ، سخت می شود. آب سخت برای مصارف خانگی مناسب نیست و مصرف زیاد آن می تواند خطرات زیادی برای سلامتی ایجاد کند. از بین بردن مواد معدنی اضافی از آب بسیار مهم است تا آن را برای مصرف مناسب و همچنین برای مصارف خانگی مانند تمیز کردن ، شستشو و حمام کردن مناسب کنید. نرم کننده های آب دستگاه هایی هستند که سختی آب را از بین می برندو آب نرم و سالم را برای شما تأمین می کنند. اما برای یافتن بهترین نرم کننده آب ، ابتدا باید این مراحل را دنبال کنید:

سختی آب را تعیین کنید.

اگر در نزدیکی مناطقی زندگی می کنید که صنایع، مواد شیمیایی زباله ها را به داخل آب می ریزند احتمال بروز مسمومیت های شیمیایی در آن وجود دارد. می توانید سطح سختی آب را با استفاده از کیت های ساده موجود از فروشگاه لوله کشی محلی خود تعیین کنید یا با یک متخصص نیز تماس بگیرید.

آیا سختی بالای آب مضر است؟

آب سخت برای لباس ، پوست ، مو و وسایل بد است. اما شدت خسارت ناشی از آن به میزان سختی آن بستگی دارد. معمولاً سختی 10 در 1 گالن آب وجود دارد. برای نوشیدن ، سختی 6 در هر گالن مناسب است ، در حالی که برای شستشو ، تمیز کردن یا استحمام حداکثر 8 در هر گالن مجاز است.

آیا آبی که سختی پایین دارد هیچ ضرر دیگه ایی ندارد؟

نرم کننده های آب مواد شیمیایی سخت را با مواد شیمیایی نرم عوض می کنند. ماده شیمیایی باقیمانده پس از فرآیند نرم شدن در آب ، بی کربنات سدیم است که با کلرید سدیم متفاوت است و طعم شور آن را نمی دهد. باید قبل از خرید نرم کننده آب ، در مورد میزان مجاز سدیم آنها با پزشک محلی مشورت کنید.

 

فواید از بین بردن سختی آب

1. کاهش مقیاس آهک

مقیاس آهک یک لایه سخت و گلی است که از کلسیم و بی کربنات منیزیم تشکیل شده است. نرم کننده های آب ، ساخت مقیاس آهک را کاهش می دهند.

2. افزایش طول عمر وسایل

آب سخت علاوه بر سلامتی شما روی وسایل تأثیر می گذارد. به دلیل وجود آب سخت، در نهایت لایه هایی از کلسیم و منیزیم در وسایل مختلف آب مانند بخاری آب و حمام جمع می شوند. این کار روی عملکرد این وسایل تأثیر می گذارد و طول عمر آنها را به شدت کاهش می دهد. آب نرم در جلوگیری از تجمع این مواد معدنی کمک می کند و از گرفتگی که باعث افزایش عمر آنها می شود ، جلوگیری می کند.

 

3. لوله کشی بدون گرفتگی و انسداد

یکی از تحریک کننده ترین مسائلی که با آن روبرو هستیم خط لوله های مسدود شده است. آب سخت نقش عمده ای در این امر دارد و باعث کاهش چشمگیر میزان جریان آب در لوله ها می شود. آب سخت برای لوله های فلزی سمی است زیرا آنها رسوبات معدنی را جذب کرده و بیشتر اوقات دچار گرفتگی می شوند. آب نرم برای هرکسی که از خطوط لوله فلزی در سراسر خانه خود استفاده می کند برای عبور آسان آب و کاهش مشکلات گرفتگی مناسب است. گرفتگی همچنین ممکن است در اثر فرسودگی باعث نشت و آسیب دائمی به لوله های شما شود.

 

4. مراقبت بهتر از پوست

استحمام در آب سخت به راحتی روی پوست شما تأثیر می گذارد. پس از دوش گرفتن ، اثری از کلسیم و منیزیم وجود دارد که می تواند باعث ایجاد خشکی شود. رسوب زیاد منیزیم روی پوست شما ممکن است باعث خارش و سوزش شود. آب نرم روی پوست شما به حفظ رطوبت کمک می کند. باعث خارش یا سوزش نمی شود و همچنین عوامل برنزه کننده پوست را کاهش می دهد.

 

5. طعم بهتر آب

آب سخت از نظر طعم و مزه قابل توجه است. دارای طعم شور و ترش و کمی بو است. نرم کننده های آب نمک های بی مزه و بی بو سدیم را از طریق فرایند تبادل یونی جایگزین می کنند. این باعث می شود که آب بی مزه و بی بو شود و مناسب نوشیدن است.

 

6. پارچه تمیز و بهتر

آب سخت روی لباس می نشیند. هر وقت لباس خود را در آب سخت بشویید لکه های خود را روی آن می گذارد.

 

7. سلامتی بهتر

آب سخت برای طولانی مدت برای سلامتی شما خطرناک است. مصرف زیاد کلسیم و منیزیم می تواند باعث تقویت سنگ در بدن شود. اگر مقدار زیادی برای مدت طولانی مصرف شود ، کلسیم می تواند باعث رشد بیش از حد مفاصل استخوان شود و ممکن است باعث افزایش رنگ زرد دندان های شما نیز بشود.

 

توجه : برخی از افراد ممکن است نسبت به مواد معدنی آب نرم (مانند بی کربنات سدیم) حساسیت داشته باشند. قبل از خرید نرم کننده های مبتنی بر نمک ، آزمایش آلرژی انجام دهید.

نرم کننده های آب با فیلتر آب بهتر کار می کنند.

نرم کننده های آب فقط آب سخت را به آب نرم تبدیل می کنند. آنها آلودگی های دیگر مانند رسوبات ، فلزات سمی ، مواد شیمیایی و میکروارگانیسم ها را از بین نمی برند.

 

پیشنهاد می شود برای راندمان بهتر و طولانی تر از آب تصفیه شده استفاده کنید تا از نرم کننده های آب . بسیاری از ترکیبات نرم کننده آب به همراه فیلتر سازگار در بازار موجود است که بسیار عالی عمل می کنند و بهترین بازده را دارند.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: