وبلاگ

نوشیدن آب برای بدن

6 فایده نوشیدن آب برای بدن

آب 60 درصد از بدن شما  را تشکیل می دهد و برای هر سلول ضروری است. بنابراین جای تعجب ندارد که تحقیقات جدید – که در یک کنفرانس سالانه انجمن روانشناسی انگلیس گزارش شده است – نشان داد که دانشجویانی که آب در امتحان آورده اند ، نمره های بالاتری نسبت به بقیه افراد که آب همراه خود نداشتند، کسب کردند.

متأسفانه ، محققان به این نتیجه نرسیدند که آیا دانش آموزان در واقع آب می نوشند یا نه. آنها همچنین دلایل یافته های مطالعه را بررسی نکرده اند. اما محققان فرض کردند که نوشیدن آب خالص می تواند باعث بهبود تفکر دانش آموزان شود و یا به دانش آموزان کمک کند تا در آرامش باشند و اضطراب خود را کاهش دهند – هر دو این امر می توانند مانع عملکرد آزمایش آنها شوند.

آبرسانی به بدن فقط به مغز شما تأثیر نمی گذارد.

6 فایده نوشیدن آب برای بدن

نوشیدن آب

 

1. آب به جلوگیری از خشکی دهان کمک می کند.
آب گلو و لب شما را مرطوب نگه می دارد و از خشک شدن دهان جلوگیری می کند. خشکی دهان باعث ایجاد بوی بد دهان و یا طعم ناخوشایند می شود.

2. آب سلامت قلب و عروق را تقویت می کند.
کم آبی بدن حجم خون شما را کاهش می دهد ، بنابراین قلب شما باید بیشتر تلاش کند تا بتواند مقدار خون کاهش یافته  و اکسیژن کافی را به سلول های شما وارد کند، که این امر فعالیت های روزمره مانند بالا رفتن از پله ها و همچنین ورزش کردن را دشوار می کند.

3. آب بدن را خنک نگه می دارد.
بدن شما با گسترش رگ های خونی نزدیک به سطح پوست ، گرما را آزاد می کند (به همین دلیل صورت شما هنگام ورزش قرمز می شود) و در نتیجه جریان خون بیشتر و گرما بیشتر در هوا پخش می شود. با این وجود ، هنگامی که دچار کمبود آب بدن می شوید ،درجه حرارت بدن بیشتر می شود، چون مقدار خون کاهش می یابد.

4- آب به عملکرد بهترعضلات و مفاصل کمک می کند.
هنگامی که شما به خوبی آبرسانی شدید ، آب درون و خارج سلولهای عضله منقبض شده و مواد مغذی کافی را فراهم می کند و ضایعات را به طور مؤثر از بین می برد ، بنابراین بهتر عمل می کند. برخلاف تصور رایج ، به نظر نمی رسد گرفتگی عضلات مربوط به کمبود آب بدن باشد ، بلکه در عوض باعث خستگی ماهیچه ها می شود.

5- آب باعث ماندگاری پوست می شود.
هنگامی که یک فرد به شدت کم آب می شود ، پوست الاستیک کمتری دارد.

6. آب به پاکسازی بدن شما کمک می کند – در داخل و خارج.
کلیه های شما برای تصفیه مواد زائد از خون و دفع آن در ادرار به آب نیاز دارند. هیدراته نگه داشتن همچنین ممکن است به جلوگیری از عفونت ادراری و سنگ کلیه کمک کند. در صورت کمبود آب بدن ، ممکن است کلیه های شما متوقف شود و باعث می شود سموم در بدن ایجاد شوند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: