وبلاگ

آلاینده های آب

12 آلاینده در آب آشامیدنی شهری

آب منبع زندگی است. اما آب آلوده منبع بسیاری از مشکلات و مسائل بهداشتی برای ما است.

در اخبار اخیر مشخص شد که تعداد آلودگی سموم در آب آشامیدنی ما که در کارهای روزانه خود از آنها استفاده می کنیم ، هم از نظر کمیت و هم از نظر شدت؛ 45 درصد افزایش یافته است. این یک افزایش نگران کننده است.

با این حال ، شما هنوز هم می توانید با دنبال کردن یک روند دقیق و پیچیده تصفیه آب ، از مصرف آب آشامیدنی آلوده مصون بمانید. اما ابتدا باید درباره انواع آلودگی های آب آشامیدنی که در تأمین آب عمومی شما غالب هستند ، کاملاً بدانید.

12 آلاینده در آب شرب شما

1. فلوراید

فلوراید به طور طبیعی در آب وجود دارد و مصرف آن در سطح معینی بی خطر است. با این وجود ، در دهه های اخیر اکثر کشورها مقادیر مصنوعی فلوراید را در آب آشامیدنی قرار دادند تا مسائل مربوط به سلامت دندان را درمان کنند. این امر در کاهش مشکلات دهان و دندان کمک کرده است ، اما

میزان سمیت آب افزایش یافته است که اکنون به یک مشکل تبدیل شده است. مصرف بیش از حد فلوراید می تواند در مقایسه با مشکلات دندانپزشکی منجر به مشکلات جدی شود.

2. کلر

وجود کلر در آب هم برای آشامیدن و هم برای استحمام مهم است. به طور موثری به عنوان ضد عفونی کننده کار می کند تا آب تمیز و ایمن باشد. اما کلر یک ماده شیمیایی واکنش پذیر است که با آب پیوند می زند و اسید هیدروکلریک سمی(HCL) تولید می کند. این می تواند باعث افزایش اسیدیته در افراد شود. در بلند مدت ، مصرف کلر می تواند باعث از بین رفتن حافظه ، اختلال در تعادل ، مشکلات تنفسی و آسیب عصبی شود.

3. سرب

سرب یکی از خطرناک ترین سموم بدن ماست. حتی مصرف اندک سرب منجر به مشکلات جدی سلامتی چه در کوتاه مدت و چه در طولانی مدت می شود. مقدار سرب در آب آشامیدنی عمومی  در حال افزایش است این امر به دلیل این است که زباله های صنعتی ریخته شده در آب در حال افزایش است و نگرانی عمده ای برای مردم است.

4– جیوه

جیوه یک عنصر طبیعی است که در آب وجود دارد. در سراسر جهان ، منابع آبی که حاوی جیوه است ، استفاده از آنها ممنوع می باشد.

5PCB

PCB کلر دار، مواد شیمیایی هستند که برای مصارف صنعتی مانند عایق ، ماشین آلات ، الکترونیک ، رنگ و چراغهای فلورسنت مورد استفاده قرار می گیرند. اگرچه توسط دولت ممنوع است، اما بسیاری از صنایع و واحدهای تولیدی آن را به طور غیرقانونی در آب ریخته اند. PCB باعث ایجاد مشکل اساسی در سیستم ایمنی ، تولید مثل ، عصبی و غدد درون ریز می شود.

6. آرسنیک

آرسنیک نیز یک ماده شیمیایی بسیار خطرناک است که توسط صنایع به عنوان زباله در آب ریخته می شود. آرسنیک دلیل بیماری کمردرد در جنوب کالیفرنیا است.

7. پرکلرات ها

پرکلرات ها مواد مهمی در ساخت موشک و مواد منفجره هستند. آنها به راحتی در آب های زیرزمینی حل می شوند و به همین دلیل توسط بسیاری از شرکت ها به دلیل پنهان کاری مخفی مورد سوء استفاده قرار می گیرند. آنها به معنای واقعی کلمه منابع آب زیرزمینی را از بین می برند. آنها باعث بروز مشکلات تیروئید می شوند .

8. دیوکسین ها

دیوکسین ها در احتراق مانند آتش سوزی جنگل ، سوختن سوخت ، سوزاندن زباله یا چوب آزاد می شوند. آنها همچنین در مقادیر زیادی در دود سیگار حضور دارند. این مواد شیمیایی به راحتی در زیر زمین فرو می روند و تا حد زیادی بر آب زیرزمینی تأثیر می گذارند. دیوکسین ها سرطان زا هستند به این معنی که دلیل اصلی سرطان هستند.

9. DDT

DDT به عنوان حشره کش کشاورزی استفاده می شد. اما بعداً دولت به دلیل تأثیرات شدید آن بر محیط زیست ، استفاده از آن را در تمام نقاط ممنوع اعلام کرد. اما ، بسیاری از کشورها هنوز از آن برای نیازهای کشاورزی استفاده می کنند. DDT می تواند مسافت های زیادی را در جو طی کند و برای همه ما دغدغه اصلی سلامتی است. آنها 65٪ خطر سرطان را افزایش می دهند.

10. HCB

HCB به عنوان سموم دفع آفات مورد استفاده قرار می گرفت. اما بعداً هم ممنوع شد. با این حال ، هنوز هم در منابع آبی وجود دارد و هم برای محیط زیست و هم برای سلامتی ما یک نگرانی اساسی است. دوز زیادی از HCB می تواند باعث مرگ  شود.

11. Dacthal

Dacthal علف کشی است که برای محیط زیست ما بسیار خطرناک است. اما هنوز هم در بسیاری از محصولات کشاورزی مانند چمن گندم و سایر سبزیجات سبز رواج دارد. همچنین در مقادیر کمی از آب که می نوشیم وجود دارد. Dacthal می تواند به کلیه آسیب برساند و باعث تشنج و مشکلات رشد جنین شود.

12. MtBE

این ماده افزودنی بنزین است؛ آب بسیاری از مناطق تولید روغن و سوخت در اثر MtBE آلوده است  و این مهمترین عامل برای چندین اختلال سیستم عصبی است.

از مصرف سموم آب جلوگیری کنید.

وقت آن است که ما در تمیز کردن منابع آب قدمی برداریم اما این کار ابتدا در خانه های ما شروع می شود. فیلترهای آب بهترین راه حل برای از بین بردن کامل این آلاینده های سموم از آب آشامیدنی ما هستند و با توجه به نیاز و قیمت مناسب انواع مختلفی برای خرید وجود دارد. انواع مختلفی از فناوری های تصفیه آب در بازار وجود دارد. هر کدام از آنها مزایا و مضرات فردی خود را دارند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *