وبلاگ

راهنمای خیرید فیلتر آب خانگی

مواردی که باید قبل از خرید دستگاه تصفیه آب در نظر بگیرید

آب برای زندگی ضروری است. اما کیفیت آبی که هر روز مصرف می کنیم برای سلامتی ما مهم تلقی می شود. برای بهبود کیفیت آب برای مصارف روزانه ،نصب فیلترهای آب در خانه ها الزامی است. اما مردم تمایل دارند هنگام خرید فیلتر آب؛ از جنبه های مختلف از جمله هدف ، سرعت جریان و ظرفیت دچار اشتباه نشوند.

هر فیلتر به خودی خود خوب عمل می کند ، اما ممکن است نسبت به نیاز شما خوب عمل نکند. قبل از خرید فیلتر آب باید یک تحلیل و تحقیق دقیق انجام دهید تا بهترین فیلتر برای نیازهای تصفیه آب خود را پیدا کنید.

 

 

راهنمای خرید فیلتر مناسب

 

راهنمای خرید فیلتر آب: مواردی که باید قبل از خرید دستگاه تصفیه آب در نظر بگیرید.

 

کیفیت آب مورد نیاز خود را آزمایش کنید.

از چه منبعی برای استفاده روزانه خود استفاده می کنید؟ بیشتر الزامات تصفیه توسط منبع آبی که استفاده می کنید تعریف می شود. اولین کاری که باید انجام دهید ، تست کیفیت آبی است که به شما عرضه می شود. کیت هایی قابل استفاده برای چک کردن آب، در دسترس هستند و یا حتی می توانید برای انجام این کار با یک متخصص تماس بگیرید. شما فقط در صورت آلوده بودن منبع آب باید فیلتر آب را نصب کنید. به طور عمده دو نوع منبع آب وجود دارد:

منبع آب خصوصی یا فردی

منبع خصوصی شامل آب چشمه و آب حوضچه ها ، چاه های کم عمق ، نهرها ، حوضچه ها و کانال های رودخانه است. منابع خصوصی همچنین شامل منابع ایجاد شده به صورت جداگانه مانند برداشت آب باران و مخازن است.

منبع آب عمومی

آب آشامیدنی سالم ایران، توسط نهادهای دولتی مانند دولت و سیستم های آب شهری ارائه می شود.

اگر از یک منبع خصوصی مانند چاه؛ آب دریافت می کنید ، می توانید آلودگی را از منبع حذف کنید. اما رودخانه ها و حوضچه ها ، رودخانه ها برای تمیز کردن نیاز به هزینه و زمان زیادی دارند. منابع خصوصی طبیعی از نظر کیفیت قابل اطمینان نیستند. بنابراین ، یک فیلتر آب مورد نیاز است.

در مورد منابع آب عمومی ، می توانید شکایتی راجع به آلودگی آب و کیفیت به مقامات محلی ارائه دهید که ممکن است به راحتی مؤثر نباشد. اگر آب از منبع عمومی آلوده است ، باید فیلتر آب نصب شده را برای نیازهای خود تهیه کنید.

سیستم آب خانگی خود را بررسی کنید.

اگر گزارش آب و آزمایشات؛ آلودگی خطرناکی در آب مصرفی شما نشان می دهد ، ممکن است مشکل در سیستم آب خانه شما باشد. نشتی را در تمام شیرآلات و خطوط لوله در اطراف خانه خود بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که محیط خانه شما تمیز است و هیچ زهکشی مسدود شده در اطراف خط تامین شما وجود ندارد. لوله های آب فلزی به دلیل رطوبت به آرامی زنگ و سایر آلاینده های آلی را جمع می کنند. برای جلوگیری از رشد و زنگ زدگی ارگانیک ، لوله ها در سراسر خانه باید به صورت فصلی تمیز شوند.

نیازهای خود را درک کنید.

فیلترهای آب فقط آلاینده های خاصی را که در برچسب های خود ذکر می کنند از بین می برند. از اینکه چه نوع آلودگی در تأمین آب شما وجود دارد آگاه باشید. لیست آلاینده هایی که فیلتر باید آن ها را حذف کند را در هنگام خرید فیلتر مورد نظر بررسی کنید. میزان مصرف روزانه آب خود را بر اساس هدفی مانند نوشیدن ، شستشو ، حمام کردن و پخت و پز تجزیه و تحلیل کنید. اگر برای همه نیازهای خود به تصفیه آب نیاز دارید ، فیلترهای تمام خانه، مناسب هستند. اگر تصفیه آب فقط برای اهداف آشامیدنی یا استحمام لازم است ، پس از فیلترهایی مانند فیلترهای RO ، فیلترهای زیر سینکی استفاده کنید.

بررسی و کاوش کنید.

با پیشرفت در فناوری تصفیه آب ، فرآیندهای بسیاری امروزه برای تصفیه آب موجود است. دسته بندی های بسیاری از فیلترهای تصفیه آب بر اساس کارایی ، دوام ، نگهداری و هزینه وجود دارد که متناسب با انواع محلول های تصفیه آب از خانه شخصی گرفته تا یک صنعت تجاری است.

هزینه تعمیر و نگهداری

هزینه نگهداری کلیه دسته فیلترها بسیار متفاوت است. در حالی که بسیاری از فیلترها ممکن است ارزان قیمت باشند ، اما تعمیر و نگهداری مانند تعویض کارتریج و شیلنگ هزینه بر است. بنابراین قبل از خرید ، هزینه های تعمیر و نگهداری دقیق فیلتر آب خود را از آن شرکت دریافت کنید.

فیلترهای آب یک سرمایه گذاری یک زمانه نیست. آنها بسته به کیفیت کارتریج به نگهداری منظم نیاز دارند. بسیاری از شرکت ها ویژگی هایی مانند شاخص کیفیت و آلارم امنیتی را برای جایگزینی کارتریج ها ارائه می دهند که سودمند هستند. اگر بصورت طولانی مدت از فیلترها استفاده شود ، کیفیت آب بدتر می شود ، ممکن است شیلنگ ها خفه شوند و مصرف برق افزایش یابد.

 

آب سالم = بدن سالم

 

مراقب کلاهبرداری باشید.

در صورت بروز هرگونه محصول مرتبط با سلامتی ، باید از کلاهبرداری هایی که می شود آگاهی داشته باشید تا هوشیار باشید. بستگی به شرکتی دارد که فیلتر آب را از آن خریداری کرده اید. شرکتهای زیادی وجود دارند که فیلترهای آب را با هزینه بسیار کمی تهیه می کنند. آنها اکثرا جعلی یا ناکارآمد هستند. تصفیه آب فرآیند ارزان قیمت نیست و هر شخصی که آنها را با قیمت باورنکردنی کم بفروشد ، احتمالاً از شما کلاهبرداری می کند.

فقط فیلترهایی را که تایید شده است بخرید.

بررسی ها نه تنها شما را در یافتن یک شرکت تصفیه آب مناسب جهت خرید کمک می کند بلکه می توانید مناسب ترین فیلتر را با توجه به نیازتان انتخاب کنید. بازخورد مشتری یکی از بهترین راه ها برای پیدا کردن یک شرکت تصفیه آب خوب هم از نظر کیفیت محصول و عملکرد و هم خدمات و گارانتی خدمات پس از فروش است.

همچنین می توانید قیمت فیلتر آب را بصورت آنلاین مقایسه کنید. اگر قیمت یک محصول دیگر با همان ویژگی های پایین است ، به هر حال برای جیب های شما سودمند است.

نکته مهم :

همیشه توضیحات و لیست آلاینده هایی را که فیلتر آب از بین می برد بخوانید. هرگز فیلتر آب را خودتان نصب نکنید زیرا این امر ضمانت را خاموش می کند. برای عملکرد مطلوب دستورالعمل استفاده را با دقت بخوانید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


شما این محصول را به سبد خرید اضافه کرده اید: