وبلاگ

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب

 دستگاه تصفیه آب خانگی

آب بعد از اکسیژن دومین عنصر مهم در بدن است, که بدون آن, چند روز بیشتر زنده نمی مانیم. همین موضوع می تواند, اهمیت آب سالم مورد استفاده را دو چندان کند.
کمبود آب می تواند, منجر به بروز مشکلات جسمی, حتی ذهنی شود. که به مرور زمان متوجه آن می شویم. همه ما در روز, چندین مرتبه آب می نوشیم, حال تصور کنید, آبی که وارد بدنمان می شود نا سالم باشد,به نظر شما چه مشکلاتی برای بدن وجود می آید ؟

ابتدا به چند مورد از فواید آب اشاره می کنیم.

1- آب, تقریبا در تمام روند های حیاتی بدن دخیل است.

2- کمبود آب, می تواند به تغییرات ذهنی و فیزیکی منجر شود.

3- آلودگی هایی را که در طول روز وارد بدنمان شده پاک می کند.

4- پوست را از خشکی, محافظت می کند.

5- دمای بدن را کنترل می کند, و وقتی بدن گرم می شود به شکل عرق, از بدن دفع می شود.

6- به کارکرد بهتر مفتصل کمک می کند.

7- بدن را احیا می کند.

و بسیاری فواید دیگر.

حال برای اینکه تمامی این موارد به درستی کار کند, و بدن دچار مشکلاتی به واسطه نوشیدن آب نشود, باید آبی که می نوشیم سالم باشد.

املاح اضافی

وقتی که آب دچار آلودگی باشد, و املاح اضافی داشته باشد مزه دار است .  همین امر باعث می شود, میل به نوشیدن آب کم و کمتر شود . تا جایی که ممکن است بدن, دچار کمبود آب شود و مشکلاتی از قبیل خشکی مفاصل, خشکی پوست, بی حالی , کمبود اشک چشم  و غیره  شود.

وقتی بدن عرق می کند, آب از دست می دهد, و ما باید برای جبران این آب از دست رفته, آب بنوشیم. اگر به اندازه کافی آب ننوشیم, بدنمان دچار کمبود می شود در نتیجه خون غلیظ می شود و جریان آن کند می گردد و در نهایت به قلب فشار می آورد که بسیار خطرناک است. بدن با از دست دادن آب مانند جوانی است که خود را به پیری نزدیک می کند که نمایانگر نقش حیاتی آب در بدن است. از همه اینها نتیجه ای که حاصل می شود این است که بدن ما چقدر به آب احتیاج دارد.

همچنین علاوه بر نوشیدن مستقیم آب, بدن از راه های دیگری نیز آب را به خود جذب می کند. مانند خوردن میوه و سبزیجات, خوردن غذا و نوشیدنی های دیگر.

با افزایش جمعیت و رشد آلودگی های صنعتی و خانگی, کاهش کیفیت آب امری پنهان نشدنی است. ازدیاد املاح و مواد زائد موجود در آب موجب افزایش بیماری های کلیوی و حتی ناراح-تی های عصبی می شود, همچنین نفوذ آلودگی به منبع های آب می تواند باعث ایجاد بیماری های عفونی, اسهال, بیماری هایی که از طریق آب آلوده منتقل می شوند. مانند وبا , و انواع بیماری های پوستی می شود.

گرچه دولت ها آب آشامیدنی و بهداشتی را تامین می کنند و همین طور در بازار بطریهای آب معدنی وجود دارد اما هم به توصیه کارشناسان و هم از لحاظ اقتصادی به مراتب استفاده از دستگاه تصفیه آب بهتر است.

 

اما دلایل دیگری نیز وجود دارد مانند دلایل زیر:

آب تصفیه شده شهری که داخل لوله کشی ها وجود دارد,  و به دست مصرف کننده می رسد.  علاوه بر ذرات میکروسکوپی و کلر با جرم و املاح که در مسیر لوله کشی قرار دارد. می تواند همراه باشد که این مساله قابل رویت نیست.

آبهای معدنی درون بطری های پلاستیکی قرار دارند که بعضی وقت ها برای مدت طولانی جلو آفتاب قرار می گیرند که بسیار خطرناک است و همچنین دارای املاحی است که برای همیشه وو همه سنین توصیه نمی شود. استفاده از آب های معدنی برای ممصرف روزانه اصلا مقرون به صرفه نیست.

اما دلایل دیگری نیز برای این مطلب وجود دارد.

مزایای استفاده از دستگاه تصفیه آب

1- پیشگیری و رفع سنگ کلیه , انواع بیماریهای گوارشی, عفونی, پوستی و کلا 70 درصد بیماریها توسط دستگاه تصفیه آب از بین می رود.

2- حذف کامل میکروب ها, ویروس ها, انگل ها, کیست, قارچ, فلزات سنگین مانند نیترات, سم آرسنیک, کلر,

3- مواد سمی حاصل از آفت کش ها, زنگ زدگی لوله ها, رسوبات و املاح مضر, گل و لای, شن و ماسه, رنگ و بو, طعم بد آب به خاطر استفاده از فیلترهای دقیق.

4- تصفیه آب در آخرین نقطه شبکه لوله کشی در آشپزخانه و در هنگام مصرف بوده, بدین ترتیب مانع آلوده شدن دوباره آب توسط لوله های شهری و ساختمانی می شود.

5- دستگاه های تصفیه عموما حجم کی دارند و جای کمی را اشغال می کنند.

6- دستگاه تصفیه آب . علاوه بر رفع بیماری ها موجب رقیق شدن و گردش سریع خون در رگ ها, آرامش اعصاب, جلوگیری از سنگ کلیه, جلوگیری از ایجاد جرم بر روی دندان ها و کاهش بوی بد دهان و بسیاری موارد دیگر می شود.

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *