وبلاگ

آب آشامیدنی دارای چه ویژگی هایی است ؟

ویژگی های آب آشامیدنی

آب آشامیدنی دارای چه ویژگی هایی است ؟

میزان آب آشامیدنی مورد نیاز برای شرب هر انسان در حدود یک الی 3 لیتر در هر شبانه روز است. که بایستی دارای مشخصات فیزیکی- شیمیایی و بیولوژیکی مناسبی باشد.

در هر حال باید توجه داشت. که آب آشامیدنی می بایست از نظر شرب مطبوع, شفاف و بدون رنگ و بو باشد. از لحاظ رنگ باید توجه کرد. که آب قابل شرب در حجم کم بی رنگ و در حجم بالا آبی رنگ است. میزان کم آهن در آب موجب رنگ زرد می شود.  و وجود مواد آلی در آب موجب رنگ آبی می شود.

از لحاظ بو باید گفت که آب آشامیدنی هیچ گونه بویی ندارد.آب دریاچه ها دارای بوی لجن است. افزودن کلر به آب می تواند آن را بد بو و بدمزه کند. که با خارج کردن کلر اضافی می توان این مشکل را حل نمود. همچنین بعضی از نمک ها مانند نمک آهن, سدیم, کلسیم و … در آب مزه های گوناکون ایجاد می کنند.

همواره لازم است .آب آشامیدنی قبل از توزیع در لوله های آبرسانی و مصرف در قسمت شرب, به دقت مورد بررسی قرار گیرد. در هر حال هزینه مربوط به تصفیه و رعایت موازین بهداشتی کمتر از هزینه مربوط به درمان ناشی از آلودگی آب است.

به عنوان مثال آبیاری سبزیجات و میوه جات با آبهای آلوده یکی از عوامل مهم پخش بیماریها محسوب می شود.

آلودگی موجود در آب های دریاچه ها, دریاها و رودخانه ها در موجودات زنده موجود در آبها تاثیر میگذارد. برخی از این موجودات زنده نظیر ماهی ها به عنوان منبع غذایی انسانها مورد استفاده قرار می گیرد .و اثرات نامطلوبی در سلامتی انسان بر می گذارد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *